Debuten per land
 
 
 Onderstaand een overzicht van de liedjes waarmee ieder land dat ooit aan het Eurovisie Songfestival deelnam debuteerde. Reis terug in de tijd met de titels en artiesten van weleer.

Wilt u meer informatie over de jaren, landen of liedjes, klik dan op de betreffende onderwerpen.



Guy Sebastian



Elnur & Samir



Miodio



Kabát



Marija Šerifović



Stevan Faddy



Sopho



André



Kaffe



Zdob şi Zdub



Željko Joksimović & Ad Hoc Orchestra
 
Jaar    Land Titel Artiest  Pnt. Pos. 
2015   Australië   Tonight again   Guy Sebastian   196   5  
2008   Azerbeidzjan   Day after day   Elnur & Samir   132   8  
    San Marino   Complice   Miodio   5   19  
2007   Tsjechië   Malá dáma   Kabát   1   28  
    Servië   Molitva   Marija Šerifović   268   1  
    Montenegro   'Ajde kroči   Stevan Faddy   33   22  
    Georgië   Visionary dream   Sopho   97   12  
2006   Armenië   Without your love   André   129   8  
2005   Bulgarije   Lorraine   Kaffe   49   19  
    Moldavië   Boonika bate doba   Zdob şi Zdub   148   6  
2004   Servië & Montenegro   Lane moje   Željko Joksimović & Ad Hoc Orchestra   263   2  
    Albanië   The image of you   Anjeza Shahini   106   7  
    Andorra   Jugarem a estimar-nos   Marta Roure   12   18  
    Wit-Rusland   My Galileo   Alexandra & Konstantin   10   19  
2003   Oekraïne   Hasta la vista   Olexandr   30   14  
2000   Letland   My star   BrainStorm   136   3  
1998   VJR Macedonië   Ne zori, zoro   Vlado Janevski   16   19  
1994   Polen   To nie ja!   Edyta Górniak   166   2  
    Rusland   Vechni stranik   Youddiph   70   9  
    Hongarije   Kinek mondjam el vétkeimet   Friderika Bayer   122   4  
    Litouwen   Lopšinė mylimai   Ovidijus Vyšniauskas   0   25  
    Slowakije   Nekonečná pieseň   Martin Ďurinda & Tublatanka   15   19  
    Roemenië   Dincolo de nori   Dan Bittman   14   21  
    Estland   Nagu merelaine   Silvi Vrait   2   24  
1993   Kroatië   Don't ever cry   Put   31   15  
    Bosnië en Herzegovina   Sva bol svijeta   Fazla   27   16  
    Slovenië   Tih deževen dan   1X Band   9   22  
1986   IJsland   Gleðibankinn   Icy   19   16  
1981   Cyprus   Monika   Island   69   6  
1980   Marokko   Bitakat hob   Samira Bensaïd   7   18  
1975   Turkije   Seninle bir dakika   Semiha Yankı   3   19  
1974   Griekenland   Krassi, thalassa ke t'agori mou   Marinella   7   11  
1973   Israël   Ey-sham   Ilanit   97   4  
1971   Malta   Marija l-Maltija   Joe Grech   52   18  
1965   Ierland   I'm walking the streets in the rain   Butch Moore   11   6  
1964   Portugal   Oração   António Calvário   0   13  
1961   Joegoslavië   Neke davne zvezde   Ljiljana Petrović   9   8  
    Finland   Valoa ikkunassa   Laila Kinnunen   6   10  
    Spanje   Estando contigo   Conchita Bautista   8   9  
1960   Noorwegen   Voi-voi   Nora Brockstedt   11   4  
1959   Monaco   Mon ami Pierrot   Jacques Pills   1   11  
1958   Zweden   Lilla stjärna   Alice Babs   10   4  
1957   Denemarken   Skibet skal sejle i nat   Birthe Wilke & Gustav Winckler   10   3  
    Oostenrijk   Wohin, kleines Pony   Bob Martin   3   10  
    Verenigd Koninkrijk   All   Patricia Bredin   6   7  
1956   Italië   Aprite le finestre   Franca Raimondi   -   -  
    Luxemburg   Ne crois pas   Michèle Arnaud   -   -  
    Frankrijk   Le temps perdu   Mathé Altéry   -   -  
    Duitsland   Im Wartesaal zum großen Glück   Walter Andreas Schwarz   -   -  
    België   Messieurs les noyés de la Seine   Fud Leclerc   -   -  
    Zwitserland   Das alte Karussell   Lys Assia   -   -  
    Nederland   De vogels van Holland   Jetty Paerl   -   -  
 
 

Cursieve getallen betreffen resultaten uit kwalificatierondes of halve finales.