Nederlandse televisiecommentatoren bij het Eurovisie Songfestival
 
 
 Onderstaand een overzicht van alle Nederlandse televisiecommentatoren uit de historie van het Eurovisie Songfestival.

Wilt u meer informatie over de jaren, klik dan op het betreffende jaartal.


 
 
Jaar   Locatie  Commentator(en) 
2018   Lissabon (Portugal)   Cornald Maas & Jan Smit 
2017   Kiev (Oekraïne)   Cornald Maas & Jan Smit 
2016   Stockholm (Zweden)   Cornald Maas & Jan Smit 
2015   Wenen (Oostenrijk)   Cornald Maas & Jan Smit 
2014   Kopenhagen (Denemarken)   Cornald Maas & Jan Smit 
2013   Malmö (Zweden)   Daniël Dekker & Jan Smit 
2012   Bakoe (Azerbeidzjan)   Daniël Dekker & Jan Smit 
2011   Düsseldorf (Duitsland)   Daniël Dekker & Jan Smit 
2010   Oslo (Noorwegen)   Cornald Maas & Daniël Dekker 
2009   Moskou (Rusland)   Cornald Maas 
2008   Belgrado (Servië)   Cornald Maas 
2007   Helsinki (Finland)   Cornald Maas & Paul de Leeuw 
2006   Athene (Griekenland)   Cornald Maas & Paul de Leeuw 
2005   Kiev (Oekraïne)   Willem van Beusekom & Cornald Maas 
2004   Istanboel (Turkije)   Willem van Beusekom & Cornald Maas 
2003   Riga (Letland)   Willem van Beusekom 
2002   Tallinn (Estland)   Willem van Beusekom 
2001   Kopenhagen (Denemarken)   Willem van Beusekom 
2000   Stockholm (Zweden)   Willem van Beusekom 
1999   Jeruzalem (Israël)   Willem van Beusekom 
1998   Birmingham (Verenigd Koninkrijk)   Willem van Beusekom 
1997   Dublin (Ierland)   Willem van Beusekom 
1996   Oslo (Noorwegen)   Willem van Beusekom 
1995   Dublin (Ierland)   Paul de Leeuw 
1994   Dublin (Ierland)   Willem van Beusekom 
1993   Millstreet (Ierland)   Willem van Beusekom 
1992   Malmö (Zweden)   Willem van Beusekom 
1991   Rome (Italië)   geen uitzending in Nederland 
1990   Zagreb (Joegoslavië)   Willem van Beusekom 
1989   Lausanne (Zwitserland)   Willem van Beusekom 
1988   Dublin (Ierland)   Willem van Beusekom 
1987   Brussel (België)   Willem van Beusekom 
1986   Bergen (Noorwegen)   Leo van der Goot 
1985   Göteborg (Zweden)   geen uitzending in Nederland 
1984   Luxemburg (Luxemburg)   Ivo Niehe 
1983   München (Duitsland)   Willem Duys 
1982   Harrogate (Verenigd Koninkrijk)   Pim Jacobs 
1981   Dublin (Ierland)   Pim Jacobs 
1980   Den Haag (Nederland)   Pim Jacobs 
1979   Jeruzalem (Israël)   Willem Duys 
1978   Parijs (Frankrijk)   Willem Duys 
1977   Londen (Verenigd Koninkrijk)   Ati Dijckmeester 
1976   Den Haag (Nederland)   Willem Duys 
1975   Stockholm (Zweden)   Willem Duys 
1974   Brighton (Verenigd Koninkrijk)   Willem Duys 
1973   Luxemburg (Luxemburg)   Pim Jacobs 
1972   Edinburgh (Verenigd Koninkrijk)   Pim Jacobs 
1971   Dublin (Ierland)   Pim Jacobs 
1970   Amsterdam (Nederland)   Pim Jacobs 
1969   Madrid (Spanje)   Pim Jacobs 
1968   Londen (Verenigd Koninkrijk)   Elles Berger 
1967   Wenen (Oostenrijk)   Leo Nelissen 
1966   Luxemburg (Luxemburg)   Teddy Scholten 
1965   Napels (Italië)   Teddy Scholten 
1964   Kopenhagen (Denemarken)   Ageeth Scherphuis 
1963   Londen (Verenigd Koninkrijk)   Willem Duys 
1962   Luxemburg (Luxemburg)   Willem Duys 
1961   Cannes (Frankrijk)   Piet te Nuyl 
1960   Londen (Verenigd Koninkrijk)   Piet te Nuyl 
1959   Cannes (Frankrijk)   Piet te Nuyl 
1958   Hilversum (Nederland)   Siebe van der Zee 
1957   Frankfurt am Main (Duitsland)   Piet te Nuyl 
1956   Lugano (Zwitserland)   Piet te Nuyl