Het 70e Eurovisie Songfestival, dat op 12, 14 en 16 mei 2026 gehouden wordt in Wenen, wordt gepresenteerd door Victoria Swarovski en Michael Ostrowski (Foto: EBU). De namen van de 2 presentatoren werden op 29 januari bekend gemaakt door de Oostenrijkse omroep ORF, dit jaar verantwoordelijk voor de organisatie van het evenement.Volgens de omroep bestaat het duo uit 2 gedreven, enthousiaste en bijzondere persoonlijkheden die een spannend en uniek duo vormen. Het duo past bij de door de omroep ontwikkelde opzet van de shows waarmee de omroep hoopt het internationaal publiek in mei te kunnen verrassen met een sensationele televisie-ervaring.
Victoria Swarovski, afkomstig uit Innsbruck, is presentatrice, ondernemer, model, ontwerper en zangeres. Ze is een telg van de beroemde Swarovski‑familie. Toen ze 16 jaar was sloot ze een platencontract af bij Sony. Ze brak door in 2016 met het winnen van de talentenjacht Let’s dance en was daarna onder meer te zien als jurylid van Das Superstar en als presentator van de 100 Years Disney show. Naast haar televisiewerk heeft ze een eigen beautymerk en ontwierp ze diverse modecollecties. In 2026 vervulde ze bovendien een droom door deel te nemen aan de Dakar Rally.
Michael Ostrowski, uit Leoben, is een veelzijdige acteur, scenarioschrijver, regisseur en presentator. Hij werd bekend door de film Nacktschnecken uit 2004 en werkte sindsdien aan diverse film- en televisieprojecten, vaak in komische rollen. Hij presenteerde eerder grote evenementen zoals de Nestroy theaterprijs en de Amadeus awards, en won een Romy‑Award, een Oostenrijkse televisieprijs, voor zijn presentatie van 100 years of radio.
| Terug naar het overzicht | Gepubliceerd op: 29-1-2026 |