Belgische kandidaat 2025 wordt weer gekozen in nationale finale

Na het succes van Gustaph tijdens het Eurovisie Songfestival van 2023 zal de VRT, die volgend jaar het stokje voor België weer van de Waalse RTBF overneemt, zijn kandidaat opnieuw kiezen voor een nationale finale. De RTBF heeft de Belgische kandidaat voor het Eurovisie Songfestival van 2024 intern gekozen, voor het festival van 2025 keert dus de nationale finale Eurosong terug. Dit heeft commentator en presentator Peter Van de Veire van de VRT laten weten aan de Belgische songfestivalwebsite songfestival.be

De VRT koos voor het festival van 2023 voor het eerst sinds 2016 weer voor een nationale finale. Deze werd gewonnen door Gustaph met het nummer 'Because of you". Het lied werd goed ontvangen en bereikte een 7e plaats, een van de beste resultaten ooit van een door de Vlaamse omroep ingezonden lied. 

De VRT heeft volgens Van de Veire niet lang na hoeven nadenken over de keuze in 2025 opnieuw een natonale finale te organiseren. “De vorige keer heeft dit geloond, we hebben een unieke winnaar gehad. Het was een fijne formule en Gustaph heeft een Europese carrière gekregen,” aldus de presentator.

Hoe de show er precies gaat uitzien is nog niet bekend. Wel staat al vast dat Peter van de Veire, net als in 2023, de show zal presenteren.



Terug naar het overzichtGepubliceerd op: 2-6-2024