Eurovisie Songfestival 2004
 
Terug



Meltem Cumbul & Korhan Abay


Ruslana


Abdi Ipekci Stadium
 
Datum :  Zaterdag 15 mei 2004 (finale)
Woensdag 12 mei 2004 (kwalificatieronde)
Locatie :  Abdi Ipekci Stadium, Istanboel (Turkije)
Presentatie :  Meltem Cumbul & Korhan Abay
Aantal deelnemers :  36 (24 in de finale, 12 sneuvelden in de kwalificatieronde)
 
Winnaar :  Oekraïne: Wild dances - Ruslana
Debuterende landen :  Albanië: The image of you - Anjeza Shahini
Andorra: Jugarem a estimar-nos - Marta Roure
Servië & Montenegro: Lane moje - Željko Joksimović & Ad Hoc Orchestra
Wit-Rusland: My Galileo - Alexandra & Konstantin
Teruggetrokken :  Frankrijk: Non, laissez-moi le temps - Jonatan Cerrada
Organiserende omroep :  TRT
 
Tijdsduur :  3 uur en 15 minuten (finale)
2 uur en 2 minuten (kwalificatieronde)
Interval act :  The Fire of Anatolia (finale)
ABBA Video (kwalificatieronde)
Regisseur(s) :  Sven Stojanović
Scruteneer :  Svante Stockselius
 
Televisiecommentaar (NL) :  Willem van Beusekom & Cornald Maas
Jurywoordvoerder (NL) :  Esther Hart
 
Stemsysteem
 :  Alle 36 landen gaven 12 punten aan het lied dat als favoriet werd aangewezen door de nationale jury. 10 punten werden gegeven aan de nummer 2 en 8 tot en met 1 punt werden toebedeeld aan de nummers 3 tot en met 10.

Dit systeem werd zowel in de finale als in de kwalificatieronde toegepast, met dien verstande dat 3 landen die direct gekwalificeerd waren voor de finale (Polen, Frankrijk en Rusland) zich van stemmen in de kwalificatieronde onthielden.

 
Kwalificatie :  Voor de finale van dit Eurovisie Songfestival kwalificeerden zich:
  • Gastland Turkije
  • De landen die op basis van de (absolute) hoogte van hun financiŽle bijdrage aan het Eurovisie Songfestival een startplek verdienen (het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Spanje en Duitsland)
  • De landen, anders dan bovenstaande, die zich hadden ingeschreven en welke in 2003 het hoogst in de uitslag van het Eurovisie Songfestival geŽindigd waren, met een totaal maximum voor de finale van 14 landen.
Alle overige landen die zich ingeschreven hadden, streden in een kwalificatieronde voor de 10 overgebleven finaleplaatsen.
 
Website(s) :  Jari Sillanpää
Alexandra & Konstantin
Piero Esteriore (Piero & The Musicstars)
Sabrina Auer (Piero & The Musicstars)
Tina Masafret (Piero & The Musicstars)
David D'or
Marta Roure
Sofia Vitória
Linas Adomaitis (Linas & Simona)
Platin
Tomas Thordarson
Ramón
Knut Anders Sørum
Jonatan Cerrada
Jonatan Cerrada - 2
Željko Joksimović (Željko Joksimović & Ad Hoc Orchestra)
Julie & Ludwig
Re-union
Paul de Corte (Re-union)
Max
Max - 2
Anjeza Shahini
Ruslana
Ruslana - 2
Ruslana - 3
Ivan Mikulić
Xandee
Toše Proeski
Toše Proeski - 2
Sakis Rouvas
Chris Doran
Blue Café
Tatianą Okupnik (Blue Café)
James Fox
Lisa Andreas
Athena
Athena - 2
Sanda
Lena Philipsson
Lena Philipsson - 2
Lena Philipsson - 3
 

Terug